Hírek
2013. Július 29. 09:42, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Százezren lépték át a határt Röszkénél a hétvégén
Mintegy százezer utas lépte át a magyar-szerb határt a hétvégén a röszkei átkelőnél, ahol többórás várakozásra kényszerültek az autósok. A vendégmunkások miatt a következő hetekben is intenzív forgalomra kellszámítani
Jászai Linda elmondta, pénteken, szombaton és vasárnap több mint százezer utas és mintegy 28 ezer jármű lépte át a magyar-szerb határt a röszkei átkelőnél. Az utazók túlnyomó többsége Nyugat-Európából szabadságára hazatérő, illetve a vakáció leteltével visszautazó vendégmunkás volt.
Intenzív volt a forgalom a tavasszal megnyílt Ásotthalom-Királyhalom átkelőnél is, bár ott nem alakultak ki a röszkeihez hasonló sorok, a várakozási idő a kilépő- és a belépőoldalon is esetenként meghaladta az egy órát - közölte a főhadnagy.
A szóvivő felhívta a figyelmet arra, hogy a következő hétvégeken is kialakulhatnak torlódások a röszkei átkelőnél, ezért azt tanácsolta az autósoknak, indulás előtt tájékozódjanak a rendőrség honlapján (police.hu) az aktuális forgalmi helyzetről. Az utazóknak a gyorsabb átlépésért érdemes a tiszaszigeti vagy az ásotthalmi határátkelőt választaniuk, mindkettő 7 és 19 óra között tart nyitva - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.