Zemplén infó
2026. június 23, kedd - Zoltán

Hírek

2019. Március 25. 17:31, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Összefogott az ország egy tisztább környezetért

Összefogott az ország egy tisztább környezetért

A március 18-24. között tartott idei TeSzedd! önkéntes szemétszedési akció sikere azt mutatja, hogy összefogott az ország egy tisztább környezetért

– mondta Weingartner Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium fenntarthatóságért felelős államtitkára hétfőn a rendezvény záró sajtótájékoztatóján, Budapesten.

Ismertette, hogy a fenntarthatósági témahéthez kapcsolódó akción az előzetes adatok szerint az idén csaknem 240 ezren regisztráltak 3240 helyszínre.

Megjegyezte: ebben az évben a legtöbb helyszínen több önkéntes vett részt a regisztráltnál, így azzal számolnak, hogy az idén a 300 ezret is meghaladhatja az akcióban részt vevők létszáma.

Wiengartner Balázs hangsúlyozta, hogy az idei sikeres akcióval nem rekordot akartak megdönteni. Bíznak abban, hogy a TeSzedd! akció komplex szemléletformálás is, a társadalomban elfogadott norma lesz rászólni a szemetelőkre – tette hozzá.

Az államtitkár kiemelte, hogy a legaktívabb Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén és Veszprém megye volt, a megyeszékhelyek közül Debrecen, Szeged és Pécs, valamint Budapest.

Elmondta, az akcióban csaknem 1100 oktatási intézmény vett részt. A debreceni Tóth Árpád Gimnázium ezer, a mosonmagyaróvári Bólyai János Informatikai és Közgazdasági Szakgimnázium 860, a Pécsi Tudomány Egyetem 750 önkéntest mozgósított.

Csaknem 600 államigazgatási szervezet is részt vett az akcióban, emellett 800 egyéb szervezet, egyesület, civilszervezet. Hatszáz, magánszemély és gazdálkodó szervezet által meghirdetett helyszínen is zajlott a szemétszedés.

Weingartner Balázs közölte, megkezdődött az akcióban gyűjtött rekordmennyiségű szemét elszállítása, a TeSzedd! emblémával megjelölt zsákokat a Nemzeti Hulladékgazdálkodási Szolgáltató (NHSZ) viszi el.

Kérdésre válaszolva az államtitkár elmondta, hogy az akcióban nem szedhető szemét – például egészségügyi, veszélyes hulladék – elszállítására az önkormányzatok 240 millió forint keretre pályázhattak, a jelentkezések elbírálása tart. Várható, hogy a pályázat megvalósulásaként még az idén tavasszal elszállíthatják az önkormányzatok a településekről a szemetet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.