Hírek
2021. Június 01. 08:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítélte a bíróság a hajdú-bihari droghálózat tagjait
Kábítószer-kereskedelem, illetve -birtoklás miatt börtön-, illetve fegyházbüntetésre ítélt 14 vádlottat nem jogerősen a Debreceni Törvényszék - közölte a bíróság szóvivője az MTI-vel hétfőn.
Dobó Dénes tájékoztatása szerint a vádlottak egy kivételtől eltekintve azért kereskedtek kábítószerrel, hogy a megélhetésüket fedezzék és jobb életszínvonalat tudjanak biztosítani maguknak. Többen korábbi börtönbüntetésük idején ismerkedtek meg egymással; zárkatársak voltak, mások szomszédi vagy éppen munkatársi viszonyban álltak egymással.
Nyolc vádlottat letöltendő büntetésre ítéltek, a többiek esetében az ítélet végrehajtását próbaidőre felfüggesztette a bíróság - fűzte hozzá.
A tényállás szerint a vádlottak főleg marihuánával kereskedtek, de értékesítettek speedet, extasyt, a házkutatások során pedig több helyen kokaint is találtak a rendőrök. A vádlottak barátok, kollégák, volt iskolatársak és ismerősök körében terjesztették a kábítószert. A drog szórakozóhelyeken, áruházi parkolókban, Debrecen belvárosában vagy éppen a Nagyerdő környékén cserélt gazdát.
A nyomozók 2016 ősze és 2017 tavasza között több akciót is végrehajtottak a szervezet tagjaival szemben, az egyik házkutatás során például 311 darab tablettát foglaltak le. Két vádlott között éppen a drog adásvétele zajlott 2016. szeptember 26-án az apafai benzinkútnál, amikor a rendőrök lecsaptak.
A Debreceni Törvényszék ítélete nem jogerős, a bejelentett jogorvoslati nyilatkozatokra tekintettel az ügy a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik - jelezte Dobó Dénes.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.