Zemplén infó
2026. június 23, kedd - Zoltán

Hírek

2011. November 30. 07:38, szerda | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

A beültetés után újra kórházba kerülnek

A beültetés után újra kórházba kerülnek

A sztentbeültetésen átesett kardiológiai páciensek 10 százaléka egy hónapon belül újra kórházba kerül valamilyen szövődmény miatt – állapították meg követéses vizsgálatukban amerikai kutatók.

Ezek a betegek nagyobb valószínűséggel haltak meg a beavatkozást követő egy éven belül, mint azok, akiket nem kellett 30 napon belül újra kórházi kezelésben részesíteni.

A kórházi újrafelvételi arány mérőszáma lehet annak, hogy az adott intézmény milyen színvonalon látja el feladatát, ezért ezek az adatok már nyilvánosan is hozzáférhetők az Egyesült Államokban. A mostani tanulmány azonban azt mutatja, hogy jobb ellátás mellett is vannak olyan tényezők, amelyek hozzájárulnak az újabb kórházi kezelés szükségességéhez.

A Duke Egyetem durhami (Észak-Karolina) orvosi karának munkatársai Adrian Hernandez vezetésével mintegy 13 ezer páciens sorsát követték nyomon, akik sztentbeültetésen estek át a vizsgált 10 éves periódusban egy rochesteri (Minnesota) kórházban.

A beavatkozást követő egy hónapon belül a páciensek közel 10 százalékát kellett újra felvenni a kórházba szívproblémájukkal kapcsolatos vagy más szövődmények miatt. 30-90 százalékkal nagyobb valószínűséggel kerültek vissza a kórházba a nők, valamint a vese- és tüdőbetegek. A tanulmányt az Archives of Internal Medicine című orvosi folyóiratban tették közzé.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.