Zemplén infó
2026. június 23, kedd - Zoltán

Hírek

2012. Április 13. 07:07, péntek | Belföld
Forrás: OrintPress

21 milliárdos osztalékot fizetett az atomerőmű

21 milliárdos osztalékot fizetett az atomerőmű

Mintegy 20,757 milliárd forintnyi adózott eredménnyel zárta tavalyi évét az MVM Paksi Atomerőmű Zrt., s a bevételt osztalék formájában osztották szét – tájékoztatott csütörtökön a vállalat.

A paksi erőmű megtartotta éves rendes közgyűlését, amelyen a társaság a 2011. évi üzleti évének lezárásán túlmenően elfogadta az atomerőmű 2011. évi üzleti jelentését és beszámolóját, valamint a 2012. évi üzlet- és fejlesztéspolitikáját. Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. Igazgatóságának javaslatára a közgyűlés elfogadta a társaság 2011. évi beszámolóját és üzleti jelentését 199 milliárd 800 millió forint mérlegfőösszeggel és mintegy és mintegy 20,757 milliárd forint nyereséggel amely osztalék formájában kifizetésre kerül a tulajdonosoknak.

Az atomerőmű 2011. évi értékesítési átlagára (1 kWh értékesített villamos energiára jutó árbevétel) 11,66 Ft/kWh volt, ami a hazai erőművek átlagárait tekintve a legalacsonyabb az országban. A közgyűlés a továbbiakban elfogadta a részvénytársaság 2012. évi üzlet- és fejlesztéspolitikáját, valamint módosította a Felügyelőbizottság ügyrendjét és a társaság alapszabályát.

Az alapszabály módosítása során a társaság cégneve a következőre változott:MVM Paksi Atomerőmű Zártkörűen Működő Részvénytársaság. Kovács Pál államtitkári kinevezését követően távozott az MVM Paksi Atomerőmű Zrt.

Felügyelőbizottságából, a közgyűlés mai ülésén helyette Koós Zoltánt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium főosztályvezető-helyettesét választotta meg felügyelőbizottsági tagnak.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.