Hírek
2026. Május 21. 15:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is
Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.
Vitézy Dávid szerint érdemi és kifejezetten biztató tárgyalást folytattak lengyel kollégájával és megállapodtak abban, hogy együttműködnek a vasúti és a légiközlekedés fejlesztésében, illetve közösen lobbiznak majd Brüsszelben azért, hogy a jövőben minél több uniós forrás jusson a kelet-közép-európai vasúti fejlesztésekre.
Korábbi posztjában a tárcavezető a teljesen felújított varsói pályaudvart hozta fel pozitív példának a közösségi fejlesztésekre.
"Amíg a leköszönt miniszterelnök egy éve arról beszélt a parlamentben, hogy Magyarországnak esélye sincs közpénzből felújítani a pályaudvarait, addig ez a lengyeleknek sikerült. Magyarország új miniszterelnöke pedig világossá tette: nekünk sem lehet kisebb az ambíciónk"
- írta bejegyzésében Vitézy Dávid, miután vonaton utazva megérkezett a lengyel fővárosba Magyar Péter miniszterelnökkel, aki a nap során Donald Tusk lengyel kormányfővel tárgyalt.
A Facebook-videóban Vitézy Dávid a miniszterelnökkel sétálva a pályaudvaron arról beszélt: Budapest vasúti rendszerének egyik legnagyobb problémáját a fejpályaudvarok jelentik, miközben Varsóban már a második világháború előtt átmenő rendszerű vasúti hálózatot alakítottak ki. Több mint száz éve Budapesten is tervben volt az átmenő vasúti rendszer kialakítása, azonban ez máig nem valósult meg.
Véleménye szerint a budapesti körvasút fejlesztése részben javíthat a helyzeten, mert több személyvonat átvezetését teszi lehetővé a városon keresztül, de nem oldja meg teljeskörűen a problémát.
A varsói pályaudvar fejlesztésére utalva megjegyezte, hogy uniós támogatással villamosalagút épült a vasútállomás alatt, összekötve a város két részét.
A budapesti pályaudvarok környezetének fejlesztéséről szólva úgy fogalmazott: a fővárosi közlekedési csomópontokat részben "lerabolták a plázák", utalva arra, hogy az Etele Plaza, az Arena Mall és a Westend City Center az állomások környékére épült. Hozzátette ugyanakkor, hogy a pályaudvarok körüli területek egy részét nem engedték eladni, így továbbra is van lehetőség fejlesztésekre.
Vitézy Dávid a videóban a varsói pályaudvarra utalva, a miniszterelnöknek címezve megjegyezte: Kelenföldnek is így kellene kinéznie.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend
Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.