Hírek
2018. Március 20. 13:11, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Vádat emeltek egy robbanóanyagot előállító fővárosi férfi ellen
Vádat emelt a Fővárosi Főügyészség kedden egy budapesti férfi ellen, aki tavaly nyáron rendkívül veszélyes, akár az emberi élet kioltására is alkalmas robbanóanyagot állított elő - közölte a fővárosi főügyész az MTI-vel.
Ibolya Tibor azt írta, a 30 éves férfi tavaly júliusban nagyobb mennyiségben különböző anyagokat szerzett be, és ezekből XI. kerületi lakóhelyén robbanóanyagot állított elő. A vegyületből 50-70 grammot egy műanyag palackba töltött, majd kiöntötte egy XXII. kerületi erdős területen.
A közlemény szerint a férfi által előállított robbanóanyag alkalmas volt az emberi élet kioltására, felrobbantása esetén 3-5 méter sugarú körben okozhatott volna súlyos, maradandó sérüléseket. Az úgynevezett másodlagos repeszek pedig közvetetten életveszélyes, akár halált okozó sérüléseket is okozhattak volna.
"A vádlott által előállított robbanóanyag megbízhatatlansága és veszélyessége miatt még engedéllyel sem állítható elő" - tette hozzá a fővárosi főügyész.
A Fővárosi Főügyészség a jelenleg más ügyben jogerős szabadságvesztés büntetését töltő férfit robbanóanyaggal való visszaéléssel vádolja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.