Zemplén infó
2026. június 23, kedd - Zoltán

Hírek

2012. Május 06. 07:03, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Pénzt adnak a parlagfű ellen

Pénzt adnak a parlagfű ellen

Parlagfű-mentesítési pályázatot hirdetett a Jász-Nagykun-Szolnok megyei önkormányzat.

Az akciók, rendezvények szervezésére, eszközbeszerzésre az erre a célra létrehozott pénzügyi alapban összegyűlt több mint 8,4 millió forint szolgál – közölte Galó Anita, a megyei önkormányzati hivatal irodavezető-helyettese.

A rendelkezésre álló összeghez a megyei önkormányzat 6 millió forinttal járult hozzá. Szolnok megyei jogú város és további 53 település önkormányzata a lakosságszám arányában pedig több mint 2,4 millió forintot fizetett be. A megyei önkormányzat a jelzett 6 millió forintot tavalyi pénzügyi maradványából biztosította, abban a reményben, hogy ezt a pénzt a Vidékfejlesztési Minisztériumtól később visszakapja – tette hozzá Galó Anita.

A parlagfű-mentesítéshez pályázatot nyújthatnak be az alaphoz csatlakozó 53 településről az önkormányzatok, oktatási intézmények, illetve környezetvédelmi tevékenységet folytató vállalkozások, civil szervezetek. A pályázatok a megyei főjegyzőhöz május 21-ig küldhetők be.

Pályázni lehet a település lakosainak bevonásával egy- vagy többnapos parlagfűirtási akciók megszervezésére, ezek keretében tájékoztató előadások tartására, valamint a gyomnövény-mentesítéshez szükséges eszközök, védőfelszerelések beszerzésére. A nyertes pályázók költségeik 75 százalékát, maximum 375 ezer forintot kaphatnak vissza nem térítendő támogatásként.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.