Hírek
2011. Szeptember 08. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Egy esti ital jót tesz az idősödő nőknek
Friss kutatások szerint azok a nők, akik esténként rendszeresen elfogyasztanak egy pohár alkoholos italt, az idős korba belépve sokkal egészségesebbek maradnak azoknál, akik csak alkalmanként italoznak.
A jótékony hatás a mértékletességgel magyarázható a szakemberek szerint.
Az eredmények alapján a szakértők szerint sokkal egészségesebb, ha egy nő a kor előrehaladtával esténként megiszik egy pohárkával, mint ha az italozást a hét végére halasztja. Utóbbi esetben ugyanis általában egyszerre több alkoholt fogyasztanak el, ami károsan hathat egészségi állapotukra - írja a PLoS Medicine.
Ezt az elméletet támasztja alá az a kutatás is, amelyben összesen 14 000 nő vett részt: vizsgálatukból ugyanis kiderült, hogy az esti italozók a 70-es éveikre kétszer nagyobb eséllyel voltak teljesen egészségesek, mint azok, akik csak alkalmanként ittak alkoholt.
A napi ajánlott alkoholadag az orvosok szerint 15-30 gramm, ami egy-két pohár italt jelent. Ilyen mennyiségben egy pohár bor, egy korsó sör, illetve egy kis pohárka likőr vagy egyéb, alacsony alkoholtartalmú tömény szesz tartalmaz alkoholt.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.