Zemplén infó
2026. június 23, kedd - Zoltán

Hírek

2023. Október 19. 06:00, csütörtök | Kék hírek
Forrás: MTI

Csaknem kétezer autós bukott le vezetés közbeni mobilozás miatt egy egyhetes ellenőrzésen

Csaknem kétezer autós bukott le vezetés közbeni mobilozás miatt egy egyhetes ellenőrzésen

Csaknem kétezer járművezetővel szemben indult eljárás menet közben kézben tartott mobiltelefon használata miatt a Focus on the road - Az utat figyeld! elnevezésű akció keretében - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság.

A police.hu oldalon közzétett tájékoztatás szerint az október 9. és október 15. között lefolytatott akcióban elsősorban a menet közbeni rádiótelefon-használatot ellenőrizte a rendőrség Magyarország egész területén.

Hozzátették: nagy hangsúlyt kapott a személy- és vagyonbiztonságot a figyelem elvonásával veszélyeztető egyéb cselekmények felderítése is. Ilyen például, amikor a jármű vezetője menet közben elektronikai eszközt működtet, azon képi vagy szöveges adatot megtekint.

Az ORFK adatai szerint az akció ideje alatt a rendőrök 51 951 járművezetőt ellenőriztek. Menet közben kézben tartott mobiltelefon használata miatt 1914 esetben, további 27 alkalommal más kommunikációs eszköz használata vagy figyelmet elvonó tevékenység miatt jártak el az egyenruhások - ismertették.

Kitértek arra is, hogy biztonsági öv használatának elmulasztásáért 6277 emberrel szemben intézkedtek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 11:21, kedd | Kék hírek

Valótlan hirdetések miatt emeltek vádat egy nő ellen Somogyban

Eladásra kínált könyvekről, színház- és koncertjegyekről szóló valótlan hirdetések miatt vádat emelt az ügyészség egy nő ellen - tájékoztatta a Somogy Vármegyei Főügyészség kedden az MTI-t.

2026. Június 19. 13:00, péntek | Kék hírek

Új vezető irányítja a Nemzeti Védelmi Szolgálatot és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodát

Új vezetőket nevezett ki a Pósfai Gábor belügyminiszter a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda élére (KR NNI) - közölte a Belügyminisztérium az MTI-vel csütörtökön.

2026. Június 16. 13:00, kedd | Kék hírek

Megöltek egy 85 éves nőt Budapesten, keresik az elkövetőt

Gyilkosság történt hétfőn éjszaka Budapesten, a Práter utcában, az áldozat egy 85 éves nő, az elkövetőt keresik - derül ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság közléséből, amelyet a police.hu oldalon hoztak nyilvánosságra.